Bike Club Tasovice =)

BCT Bike Club tasovice + GEOCashe ............TISK LOGA BCT-NA KOLO,PRILBU.....................

články

Hasiči závodili

Závod Útěchovský dráček přilákal 40 cyklistů

Čtyřicet závodníků a závodnic se v neděli 11.října sešlo na startu 3. ročníku cyklistické soutěže Útěchovský dráček. Soutěžili v kategoriích „IZS do 40 let", „IZS nad 40 let", „ženy" a „příchozí".

Závodníky přivítali plk. JUDr. Antonín Osvald, ředitel HZS JMK ÚO Brno, PhDr. Zdeněk Drahoš, starosta MČ Brno-Útěchov, Ing. Jaroslav Martínek, CSc., ředitel ŠLP Křtiny - zástupce majitele lesa, v němž se závodilo a mjr. Ing. Petr Oháňka, ředitel soutěže. Poté se slova ujal hlavní rozhodčí závodu pprap. Ivan Růžička, který závodníky stručně seznámil s tratí. V 11 hod. se závodníci přesunuli na start a vyrazili do terénu.

Image


Organizátoři závodu připravili v již typickém podzimním počasí 16kilometrový okruh v krásných lesích v okolí Útěchova. Podle kategorií závodníci absolvovali dva nebo tři okruhy na technicky náročné trati. Několika závodníkům dělal problém po vytrvalém dešti rozměklý terén. Další překážkou bylo sršní hnízdo, které se nacházelo jen několik metrů od trasy závodu. Někteří závodníci pocítili bolest sršního bodnutí a museli nedobrovolně odstoupit ze závodu. Krátce po startu se do prostoru zázemí závodu vrátil s pohmožděným kolenem jeden účastník, který byl připraveným vozidlem ZZS JMK převezen na vyšetření do úrazové nemocnice Brno. Naštěstí se neprokázalo vážnější poškození kolene.

Na trati bylo rozmístěno celkem dvacet směrníků v problematických úsecích a dva paramedici z řad hasičů se zdravotnickou výbavou.


Do cíle nakonec dojelo 28 závodníků.z původních 40

Žádné komentáře
 
<
a> GEOCASHING